IQOS - 3.0 Elektronik Sigara Kit İncelemesi


IQOS, e-sıvı yerine gerçek tütün çubuklarını kullanan eşsiz bir e-sigara cihazıdır. Gerçek tütün kullanımına rağmen, Philip Morris, IQOS'un hala gerçek sigaralardan daha güvenli olduğunu iddia ediyor, çünkü tütün çubukları - diğer bir deyişle sıcak çubuklar, yani HEET çubukları - asla yanma noktasına ısınmıyor. Bu, yandığında normal bir sigara ile aynı miktarda toksin ve kanserojen salgılamadıkları anlamına gelir.


Bu iddialara rağmen, Philip Morris, IQOS'u Amerika'da satışa sunulan FDA'ya sunarken henüz başarı bulamamıştır. Avrupa, Japonya, Amerika ve hatta Kanada gibi dünyanın diğer bölgelerinde bulunur. ABD'de satılıp satılmayacağı hala bilinmiyor, ancak Philip Morris piyasaya sürülmesinden bu yana uluslararası müşterileri için güncellemeye devam etti. En yeni sürümler, her ikisi de orijinalinden önemli değişiklikler gösteren IQOS 3 ve IQOS 3 Multi'dir.


IQOS Güncellemesi - 1 Mayıs 2019

Sonunda oldu, FDA ABD’de satılık IQOS’u onayladı. Hem IQOS hem de kullandığı ısı çubukları önce Atlanta bölgesinde ve sonra ülkenin geri kalanında yaz aylarında satışa sunulacak. Cihazın kendisi özel IQOS mağazalarında satılırken, heets sigara ısı çubukları çoğu marketlerde mevcut olacak. Bu, IQOS'un kendiliğinden yanmayan ısı piyasasına sahip olacağı anlamına gelir çünkü bu tür cihazlar daha önce ABD'de hiç satılmamıştır.


Bu kararla gelen birçok soru var, en büyüğü IQOS ne kadar başarılı olacak? Bu eşsiz bir cihaz, ancak piyasaya JUUL ve Rubi gibi daha geleneksel e-sigaralar hâkim. IQOS için yer var mı? Ve eğer varsa, IQOS'a benzer daha fazla cihazın kullanılmasında işe yarar mı? Sonunda öğreniriz, ancak en azından eski ve şu anki sigara içenlerin nikotin tamirini almak için farklı bir seçeneği var.


Kit ve Aksesuarlar

IQOS 3 Takımı

Philip Morris IQOS Kiti

IQOS 3 kiti L-R: Temizleme cihazı, duvar adaptörü, şarj çantası, IQOS cihazı içerir.

IQOS 3

IQOS 3 şarj çantası

Temizleme cihazı

Temizleme çubukları

USB kablosu + AC adaptörü

IQOS 3 Çoklu Kit

IQOS 3 Multi

Temizleme cihazı

Temizleme çubukları

USB-c kablosu + AC adaptörü

Tasarım ve Özellikler

IQOS 3

IQOS 3 Çok Renkli

IQOS Multi, IQOS 3'ten biraz daha büyük, ancak hala oldukça taşınabilir, ayrıca bir şarj çantasına da ihtiyacı yok.

IQOS'un nasıl çalıştığını bilmiyorsanız, içine tütün ısı çubuklarının takılı olduğu sigara benzeri bir cihazdır. IQOS ile ilgili en büyük şeylerden biri, her kullanımdan sonra şarj edilmesi gerektiğinden, taşıma çantası olarak ikiye katlanan bir şarj istasyonuna ihtiyaç duymasıdır. Dock, cebinize sığacak kadar küçük olduğundan, bu işlem çok elverişli değildir.


IQOS 3 bu bileşenlerden bazılarını değiştirir, çoğunlukla daha iyisi için. Yeni şarj istasyonu şimdi üstten değil yandan açılıyor ve önceki şarjdan biraz daha ince. Bazı şık renk seçeneklerinde mevcut olduğundan, daha çekici bir cihazdır. Ayrıca, güç düğmesi ve cihazın şarj olduğunu belirten ışıklar şimdi kasanın üstüne yerleştirilmiştir.


IQOS 3 Multi

IQOS 3 aslında sadece bir yükseltmedir, fakat Multi farklı bir şeydir. Şarj edilmesi gereken bir kutuya ihtiyaç duymadığından, cihazı kullanmak istediğinizde sadece taşımanız ve yeni bir ısı çubuğu takmanız yeterlidir. Standart IQOS cihazının aksine, yeniden şarj edilmesi gerekmeden önce birçok kez (bu nedenle adı) kullanılabilir.


Multi, standart IQOS'tan biraz daha büyüktür, ancak ceplerinizden herhangi birine kolayca sığabileceği için değil. Yuvarlatılmış bir dikdörtgen tasarıma sahiptir ve taşınabilirlikte yardımcı olan çeşitli açıklıkların tümü kaplıdır. Isı çubuklarını yüklemek kolaydır çünkü cihazın üzerine kolayca açılan kızaklar için bir delik vardır.


Temizlik ve Bakım

IQOS şaşırtıcı derecede yüksek bir bakım cihazıdır, çünkü günlük olarak temizlenmesi gerekir. Bunun nedeni, ısı çubuklarından tütün kalıntısının ısıtma bıçağını tıkaması ve müteakip ısı çubuklarının lezzetini etkilemesidir. Kit ile birlikte verilen temizlik gereçleri, cihazı korumak için iyi bir iş çıkarır. Ancak, tam işlevini korumasını istiyorsanız, IQOS’u günlük olarak temizlemelisiniz.


Nasıl kullanılır

IQOS 3 ve IQOS Multi

Isı çubuğu odasını ortaya çıkarmak için kapağı çıkarın.

Hazneye bir tütün çubuğu yerleştirin ve güç düğmesine basın.

Gösterge ışığının yanıp sönmesi durduktan sonra, tütün çubuğundan nefes alın.

Performans ve Lezzet

Philip Morris IQOS 3 Multi

IQOS'un ısı çubukları gerçek tütün kullanır ve mevcut veya eski sigara içenler için iyi bir alternatiftir.

Cihaz Performansı: Performans açısından iki yeni model arasındaki temel fark, IQOS 3'ün her kullanımdan sonra şarj edilmesi gerektiğidir. Oysa IQOS 3 Multi, şarj edilmeden önce on kez kullanılabilir. Aksi halde, normal sigaralardan bahsetmemek yerine, diğer e-sigaralara kıyasla oldukça yavaş olan bir ısınma süresi ile aynı şekilde çalışırlar.

Kalite: IQOS'un, herhangi bir e-sigaradan sigara içme hissini çoğaltmak için en yakına gelmesini beklersiniz ve haklısınız. Ancak, bu bazı insanlar için olumlu ya da olumsuz olabilir. Genel olarak, IQOS güçlü bir boğaz darbesine sahiptir ve ağzın akciğerde solunmasını sağlar. Çeşitli e-sıvıların renkli tatlarına alışkın kâğıtlara eklenebilir, biraz ekşi bir tada sahiptir. Ancak, eski veya mevcut sigara içicilerin bu tada sahip olma zevkleri çok yüksek bir ihtimaldir. Çok fazla aroma yok, bu yüzden diğer insanlarda halk arasında kullanılabilir ve muhtemelen şikayet etmeyeceklerdir.


Satış Danışmanı
Whatsapp
Çevrimiçi
elektronik sigara
elektronik sigara