Ankara Elektronik Sigara

Elektronik sigaraların (e-sigaraların) popülaritesi 2014 yılında dünya ülkelerinde büyümeye devam etti. Birleşik Krallık'ta, örneğin, bazı 2.1 milyon yetişkin 2014'te e-sigara kullandı - 2012'deki sayının üç katı. Ankara elektronik Sigara Ancak, e-sigara kullanımının halk sağlığı üzerindeki etkisine ilişkin belirsizliği artırarak. Halk sağlığı endişeleri, e-sigaraların bulunmasının sigara sayısını azaltıp azaltmayacağına odaklandı. Bazı sağlık uzmanları, ikincisinin sigara içiminin artmasına neden olacağından endişe duyuyorlar. ABD Patenti No. Anket Aralık ayında Ulusal Uyuşturucu Bağımlılığı Enstitüsü tarafından yayınlandı. Uzun süreli kullanımda e-sigaraların vücuda zararlı olup olmadığı da belirsizdi. Ek olarak, 2014 yılında hala bilinmemektedir. E-sigaralar halinde, sigara içmenin sağlık sorununa yardımcı olsalar bile.


2003 yılında Çinli eczacı Hon Lik tarafından icat edilen e-sigaralar, nikotin, solventler propilen glikol ve gliserol (sebze gliserin) ve aroma maddeleri ve diğer kimyasallar içeren bir çözeltiyi ısıtan pille likit çalışan cihazlardır. Solunumla veya bir düğmeye basılarak çalıştırıldıktan sonra, bir ısıtma elemanı, sıvının görünüşte sigara dumanına benzeyen bir aerosole (havada asılı olan partiküller) dönüşmesine neden olur. Ancak, bir sigaradan farklı olarak, hiçbir tütün yanmaz.


Birçok sigara, e-sigara olarak geliştirildi ve yenileri hızlı bir şekilde icat edildi. 2014 yılının başlarında, 466 farklı e-sigara markası ve 7,764 eşsiz lezzet piyasaya sürüldü. Bazı e-sigaralar geleneksel sigaralara benziyordu ve “çiğ-alik” olarak adlandırılıyorlardı. Diğerleri ise kalemler, puro ya da pipolara, bazıları da nargile borularına benziyordu.  Bazı e-sigaralar tek kullanımlıktı, diğerlerinde değiştirilebilir bir kartuş (cartomizer) ya da doldurulabilir bir tank vardı. Tüketicilerin kişiselleştirilmiş bir cihazı monte etmek için bileşenler satın almasına rağmen, çoğu cihaz önceden monte edilmiş halde satın alınabilir. E-sıvılar, çeşitli seviyelerde nikotin (0 ila 48 mg / ml arasında değişebilir), farklı miktarlarda propilen glikol ve gliserole ve çok sayıda aroma ile satın alınabilir. E-sigaraların batarya voltajı ürünler arasında değişiyordu ve bazı bataryaların ayarlanabilir voltajları vardı. Daha yüksek pil voltajı, daha sıcak bir ısıtma elemanı ve aerosol içine daha fazla nikotin salınımı ile sonuçlandı.

Satış Danışmanı
Whatsapp
Çevrimiçi
elektronik sigara
elektronik sigara